Napsali o nás

Novinky

Zde si můžete přečíst co o nás napsali...

Podzimní sázení stromků

25 října 2023

Uvědomujeme si dopad lidské činnosti na kvalitu životního prostředí. I výroba našich produktů po sobě zanechává ekologickou stopu. Proto jsme se rozhodli vrátit přírodě alespoň malou část nazpět.

Ve spolupráci s městem Rokytnice v Orlických horách jsme vysázeli nové stromky v našem regionu. A proč jsme s rozhodli právě pro sázení stromů? Stromy pomáhají zlepšovat kvalitu vzduchu tím, že absorbují oxid uhličitý a produkují kyslík. Navíc poskytují útočiště pro mnoho druhů zvířat a zachovávají biologickou rozmanitost.

V pátek 6.10 jsme nechali počítače zavřené, nasadili pracovní rukavice a vydali se do nedalekého lesa sázet mladé smrky a buky. Cílem bylo vysázet 1 000 stromků a obnovit tak prázdná místa po zasažení kůrovcem. Sázení probíhalo mezi Horní Rokytnicí a Panským Polem.

Počasí nám přálo a práce šla hezky od ruky. Sázeli jsme společně s odborníky ze správy lesa, kteří nám vysvětlili, jak správně postupovat a byli nápomocni po celou dobu práce. Odcházeli jsme s dobrým pocitem ze smysluplné práce, radosti z posílení týmového ducha a s předsevzetím si sázení brzy zopakovat.

Rádi bychom z pomoci se zalesňováním udělali tradici. Plánujeme v této spolupráci pokračovat a každoročně vysázet minimálně 1 000 nových stromů.

Proč zakousnout Don Peppe?

 • icon

  Tradiční receptura

 • icon

  Jednoduchá příprava

 • icon

  Český výrobek

 • icon

  Kvalitní suroviny